تعطیلی مدارس به علت برودت هوا

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش خراسان رضوی ، دکتر سید جواد حسینی افزود:با توجه به فرارسیدن فصل سرما و به منظور پیشگیری از حوادث غیر مترقبه ناشی از ریزش برف،باران سنگین،برودت شدید هوا یا یخبندان و تاثیر مستقیم آن بر رفت و آمد دانش آموزان دستورالعمل جدیدی ابلاغ شده است.

وی تصریح کرد: اعضای کمیته ی تعطیلی مدارس استان شامل نماینده استاندار ، نماینده مدیر کل ، معاون آموزش ابتدایی ، معاون آموزش متوسطه ، معاون توسعه منابع و پشتیبانی ، نماینده روسای نواحی مشهد ، نماینده روسای ادارات آموزش و پرورش استان ، رئیس اداره روابط عمومی و اسناد ، رئیس اداره حراست و رئیس اداره ارزیابی عملکرد می باشند. وی با بیان این که اعلام تعطیلی مدارس در نواحی هفتگانه مشهد ، در دوره ابتدایی بر عهده ی معاونت آموزش ابتدایی و در دوره ی راهنمایی و متوسطه بر عهده معاونت آموزش متوسطه اداره کل می باشد؛ اظهار داشت: پس از هماهنگی روابط عمومی اداره کل با فرماندار و رؤسای ادارات و اتخاذ تصمیم در کمیته ، پیشنهاد تعطیلی توسط اداره روابط عمومی و اسناد ، اعلام می شود.

حسینی تاکید کرد: تعطیلی مدارس در سایر شهرستان ها و مناطق با نظر مستقیم رئیس اداره آموزش و پرورش و با هماهنگی فرماندار و بخشداران بوده که پس از تماس بموقع با اداره هواشناسی ، بررسی کامل وضعیت جوی و رعایت کلیه جوانب امر ، پیشنهاد تعطیلی را به اداره روابط عمومی و اسناد اداره کل ، خواهند داد. مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به این که به ازای هر روز تعطیلی ( آب و هوا) یک روز به سال تحصیلی افزوده می شود؛

اظهار داشت:معاونین آموزشی ادارات موظف به برنامه ریزی در این خصوص بوده وبه استناد ماده 96 آئین نامه اجرایی مدارس مصوب شورای عالی آموزش و پرورش ، در فرصت مناسب نسبت به جبران کمبودی که از این بابت در طول مدت تحصیلات رسمی سالانه روی می دهند ، اقدام می کنند.

حسینی تاکید کرد:اعلام تعطیلی مدارس و مقاطع تحصیلی دوره ابتدایی به علت برودت و یخبندان دوره ابتدایی(-5)درجه سانتی گراد ، دوره راهنمایی( 8-) سانتی گراد ، دوره متوسطه (10-) سانتی گراد،انجام می شود. وی بیان داشت:تعطیلی بر اساس بارش برف، همراه با برودت و یخبندان دوره ابتدایی حداقل 10 سانتی متر برف و صفر درجه سانتی گراد، دوره راهنمایی حداقل 15 سانتی متر برف و (4-) سانتی گراد ، دوره متوسطه حداقل 20 سانتی متر برف و (7-) سانتی گراد؛انجام می شود.

دبیر شورای آموزش و پرورش ابراز داشت:رؤسای ادارات از تماس با صدا و سیما ، خبرنگاران و اصحاب رسانه در شهرستان ها ، مناطق و نواحی پرهیز نموده و جهت اعلام تعطیلی احتمالی مدارس ، برای نوبت صبح ، حداکثر تا ساعت 5 بامداد و برای نوبت بعد از ظهر ، حداکثر تا ساعت 30/9 صبح شخصاً با تفلن های مستقیم 2239895-2222102 و یا نمابر 2239896 و یا از طریق تلفنخانه اداره کل 9-2254060 ( داخلی 222-243) با کد 0511 تماس حاصل نموده تا به موقع از طریق صدا وسیمای مرکز استان ، به اطلاع عموم رسانده شود .

وی اظهار داشت: علی رغم تاکیدات فراوان در سالهای گذشته مشاهده می شده که رؤسای ادارات پس از ساعت 5 صبح تماس گرفته و خواهان اعلام تعطیلی مدارس می شدند ، در حالی که متاسفانه امکان تماس با صدا و سیما و طرح موضوع در برنامه های رادیویی را مشکل می نمود ، لذا تاکید می شود رئیس اداره ، به طور شخصی و حداکثر تا ساعت 5 بامداد با تلفن های مذکور تماس حاصل نمایند.

وی تصریح کرد:تعطیلی مدارس دوره های بالاتر که ضمیمه دوره های قبل می باشند ، منوط به تعطیلی دوره قبل و مراکز پیش دبستانی مستقل ، تابع مدارس ابتدایی خواهند بود. حسینی با بیان این که درصورت وجود ایستگاه هواشناسی در منطقه و شهرستان، ترتیبی اتخاذ شود تا امکان تماس و کسب اطلاع از وضعیت جوّی و تبادل نظر مقدور باشد؛بیان کرد:مدارس غیر دولتی و آموزشگاه های علمی آزاد ، مجاز به صدور اطلاعیه یا اقدام جداگانه نمی باشند وآموزشگاه های علمی آزاد در صورتی تعطیل خواهند بود که دبیرستان ها و مدارس راهنمایی بزرگسالان ، تعطیل اعلام شود؛ همچنین تعطیلی مدارس بزرگسالان هماهنگ با نوبت ظهر مدارس عادی خواهد بود. وی افزود:مدارس استثنایی در کلیه دوره ها ، با تعطیل شدن دوره ابتدایی آن شهرستان ، منطقه و ناحیه تعطیل خواهند بود.

حسینی با اشاره به این که مدیران و رؤسای ادارات جهت تسهیل در برقراری ارتباط ، شماره تلفن منزل و همراه خود و یکی از معاونین اداره ( که در زمان غیبت رئیس اداره ، جانشین ایشان می باشد) را در اسرع وقت به اداره روابط عمومی و اسناد ( 2239896) نمابر نمایند،؛افزود: فرم درخواست تعطیلی مدارس در اولین فرصت ممکن ( اولین ساعات اداری) از سوی رئیس اداره تکمیل و به اداره کل ارسال شود.

وی خاطرنشان ساخت: این دستورالعمل از تاریخ ابلاغ ، لازم الاجرا بوده و بخشنامه ها ودستورالعمل های مشابه قبلی از درجه اعتبار ساقط می باشدهمچنین مسئولیت پیامدهای ناشی از عدم اجرای دقیق بخشنامه به عهده رئیس ومدیر آن اداره می باشد.

/ 0 نظر / 23 بازدید